Британські та американські чиновники задаються лише питанням про те, чи знав президент РФ Володимир Путін про підготовку отруєння, або особисто віддав наказ його здійснити.

Спосіб отруєння Скрипаля настільки ризикований, що навряд чи б він був здійснений без схвалення Кремля. Про це, посилаючись на чиновників, яким відомі перші результати розслідування, пише The New York Times в неділю 1 квітня.

Так, теорія, згідно з якою нервово-паралітичну речовину було нанесено на вхідні двері, передбачає, що вбивця підходив до будинку Скрипаля на тихій вулиці в Солсбері 4 березня, в той день, коли він і його дочка Юлія були отруєні.

Нервово-паралітична речовина, якою були отруєні Скрипалі, дуже сильна, тому чиновники вважають, що завдання міг виконати тільки навчений фахівець, знайомий з хімічною зброєю.

Річард Гатрі, незалежний експерт з хімічної зброї, розповів, що речовину повинно було бути розроблено так, щоб вона залишалася на ручці дверей, а потім надійно потрапила на руку жертви.

"Це має величезне значення, якщо це була дверна ручка, тому що це означає, що хтось повинен був бути у Великобританії з матеріалом", - сказав Гатрі.

"Треба було зробити так, щоб речовину було видалено з ручки після того, як до неї доторкнутися, але при цьому вона не занадто швидко випарувалася. Це складна хімія", - зазначив він.

Британські та американські чиновники скептично ставляться до ідеї про те, що незалежні суб'єкти могли провести таку ризиковану операцію або отримати речовину без схвалення на найвищому рівні російського уряду.

Видання зазначає, що майже точно таке ж формулювання американські спецслужби використовували в жовтні 2016 року, коли вони вперше приписали злом електронної пошти Національного комітету Демократичної партії США групі російських хакерів.

Через чотири тижні після замаху британські та американські чиновники задаються лише питанням про те, чи знав президент РФ Володимир Путін про це, або особисто віддав наказ.

За їхніми словами, немає доказів його безпосередньої участі, але він сам як колишній офіцер КДБ вміє приховувати свої зв'язки.

Британські та американські офіційні особи кажуть, що вони вражені символізмом нападу на Скрипаля, а також його ефективністю.

Вони пояснюють, що було багато способів убити колишнього шпигуна: його можна було пристрелити або підлаштувати аварію. Але вбивці знали, що нервово-паралітичну речовину буде ідентифіковано, і знали, що це буде пов'язано з Росією. Це передбачало спрямування сигналу остудження іншим, хто подумав би про те, щоб співпрацювати із Заходом чи інформувати його.

Проведенням операції в історичному британському місті недалеко від Лондона вони показують, що немає місця недоступного для російських вбивць, вважають чиновники.

Додати коментар


Захисний код
Оновити